دعاهای شفاهیدعای کتبیراهنماییمطالب مهم

چشم زخم چیست و انواع روشهای پیشگری و مقابله با چشم زخم

چشم زخم چیست و انواع روشهای پیشگری و مقابله با چشم زخم و تشخیص آن بدون سرکتاب

چشم زخم

تشخیص چشم خوردن با استفاده از روغن .

در این روش، فردی که مشکوک به چشم خوردن است چند قطره روغن در آب می‌چکاند. اگر به شکل یک چشم دربیاید، آن کودک چشم خورده است. روش دیگر آن است که روغن را روی مقدار کمی از موهای فرد موردنظر بریزید که در آب قرار دارد. اگر روغن به زیر آب برود، فرد چشم خورده است.

درمان جشم زخم

همچنین برای درمان چشم زخم، در هنگام انجام این عمل دعاهای خاصی خوانده می‌شود که از تشکیل شکل چشم جلوگیری می‌کند. فردی که روغن را می‌ریزد دعاهایی را زمزمه می‌کند تا چشم بد فرد موردنظر را رها کند.

 استفاده از چشم ‌نظر .

بسیاری از فرهنگ‌ها برای محافظت در مقابل #چشم زخم از چشم ‌نظر استفاده می‌کنند. می‌توانید برای مثال آن را به گردن یا دسته‌ کلیدتان بیاویزید. در ترکیه این چشم ‌نظرهای کوچک از شیشه‌ آبی تهیه می‌شوند اما فرهنگ‌های دیگر از مواد دیگری استفاده می‌کنند.

روش لمس کردن .

ساده‌ترین راه برای درمان  آن است که فردی که کودک را چشم زده او را لمس کند. این باور در فرهنگ کشورهای اسپانیایی ‌زبان رایجتر است. البته کسانیکه موکل دارند نیز با لمس کردن میتوانند متوجه موضوع شوند

روش آینه‌ شش وجهی .

یکی دیگر از روش‌های درمان چشم زخم استفاده از آینه‌ای است که انرژی منفی را بازتاب کند. این روش در چین استفاده می‌شود.
کافی است یک آینه‌ را روی پنجره‌ی جلو یا در جلوی خانه‌تان آویزان کنید. در هند هم برخی افراد برای دفع چشم  از آینه استفاده می‌کنند.

ریسمان قرمز .

در فرهنگ‌های #یهودی، والدین برای دفع چشم زخم از یک ریسمان قرمز استفاده می‌کنند. مثلا آن را به میله‌ی تختخواب یا دسته‌ی کالسکه‌ی کودک می‌بندند.

چشم زخم و روش اب دهان.

این روش معمولا در روسیه استفاده میشود وقتی کسی از کودک شما تعریف می‌کند، می‌توانید سه بار به پشت شانه چپ‌تان تف کنید و بعد سه بار یک چوب را لمس کنید. ولی به هر حال بهتر است یک سرکتاب کبیر برای آنهایی که به شدت چشم خوردند انجام شود.

نوشته های مشابه

‫۴ دیدگاه ها

  1. سلام،توروخدا برامن دعا کنید،خیلی مشکل دارم گره تو زندگیم،چن ماهه عقد کردیم،کارشوهرمو بستن،اصلا همه درها بسته،خانوادم ی سراغی ازم نمیگیرن،جهیزیه ندارم،شوهرمم وضع مالیش خوب نیس،خیلی روش فشاره،کلا دستمون خالیه،امیدم فقط به خداست،

  2. سلام دوست گرامی
    دعای شفاهی در زمان مناسب به نیت شما و جهت حل مشکل شما انجام شد.
    انشااله.. که نور الهی همراه شما باشد.

  3. سلام برای رفع چشم زخم شدیدی که خوردم وبختم شدیدا بسته شده دعای شفاهی قوی کنید تورو به قران یک دعای خاصی کنید که بخت خوابیده من که الان ۴۰ سالمه باز بشه با دعای شفاهی خاص شما ممنون از لطفتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi
دعای سادات